بنیاد jQuery – آوردن کتابخانه های منبع باز JavaScript به میلیون ها وب سایت

Contents

مصاحبه ای با دیو متوین ، رئیس جمهور ، بنیاد جی کوئری

jQuery جهان است’محبوب ترین کتابخانه جاوا اسکریپت. این منبع باز است و توسط بنیاد jQuery پشتیبانی می شود. در این گفتگو با دیو متوین ، رئیس بنیاد جی کوئری ، در مورد موضع فعلی و تکامل آینده جی کوئری و همچنین سایر پروژه های منبع باز پشتیبانی شده توسط بنیاد بحث می کنیم..


مصاحبه ای با دیو متوین ، رئیس جمهور ، بنیاد جی کوئری

HostAdvice: دیو ، می توانید کمی در مورد خود و پیشینه خود به من بگویید?

مطمئن. من مدتهاست که کار می کنم با جی کوئری – حدود 10 سال – از جمله برخی پروژه های بسیار بزرگ. من به دلیل جان Resig وارد توسعه منبع باز شدم. او درگیر کردن افراد کاملاً عالی است. جان خالق اصلی کتابخانه jQuery است و به همکاری با تیم jQuery برای کمک به تعیین جهت پروژه ادامه می دهد.

HostAdvice: قبل از ورود به بنیاد jQuery و پروژه های آن ، لطفاً مختصراً به خوانندگان خود بگویید که jQuery چیست و چگونه و چه زمانی از آن استفاده می شود.

jQuery جهان است’محبوب ترین کتابخانه جاوا اسکریپت ، طراحی شده برای ساده نویسه نویسی HTML توسط مشتری. کراس پلت فرم (به عنوان مثال با همه مرورگرهای اصلی کار می کند و توسط مایکروسافت با ویژوال استودیو گنجانده شده است) و انیمیشن ها و جلوه های پویا را ارائه می دهد.

از آنجا که آن را به طور عمده جهت مدار است – در اصل یک کتابخانه دستکاری DOM (Document Object Model) است – برای وب مناسب است سایت های مخالف وب برنامه های کاربردی. برای برنامه های وب ، شما’احتمالاً با چیزی مانند Angular ، Ember یا React بهتر عمل کرده اید. این کار نمی کند’مهم این است که شما از چه چیزی در پس زمینه استفاده می کنید – این می تواند NET ، PHP ، یاقوت یا هر چیز دیگری باشد.

در حال حاضر 70٪ از 10،000 وب سایت برتر و 78٪ از 1 میلیون وب سایت برتر jQuery مورد استفاده قرار می گیرند. در هر مرورگری که از JavaScript پشتیبانی کند ، کار خواهد کرد.

HostAdvice: قبل از ورود به بنیاد جی کوئری و پروژه های آن ، لطفاً مختصراً به خوانندگان خود بگویید که jQuery چیست و چگونه و چه زمانی از آن استفاده می شود.

HostAdvice: بنابراین بنیاد jQuery چیست?

هدف بنیاد jQuery پشتیبانی از پروژه های منبع آزاد است که به جامعه خدمت می کنند و به رشد آن کمک می کنند. ما به دنبال تشویق و پرورش تیم های توسعه بیشتر ، مشارکت بیشتر و مشارکت کنندگان خارجی بیشتر هستیم. امروزه ، یافتن هر پروژه مهم JavaScript که در آن نیست ، دشوار است’با استفاده از برخی از بنیاد jQuery’پروژه ها.

ما عمدتاً با كمك به آنها در ایجاد ارتباطات و مخاطبین لازم برای موفقیت پروژه های خود از توسعه دهندگان پشتیبانی می كنیم. ما همچنین در قالب میزبانی پروژه یا سفر به کنفرانس ها ، از منابع مالی و منابع ارائه می دهیم. با این حال تیم های پروژه باید منابع توسعه خود را تأمین کنند.

HostAdvice: نقش شما در بنیاد چیست؟ آیا این یک موقعیت پرداخت شده است؟ چه مقدار از وقت شما طول می کشد?

من در حال حاضر رئیس بنیاد jQuery و همچنین عضو تیم jQuery Core هستم. من چندین سال هدایت تیم اصلی را بر عهده داشتم اما سال گذشته از این نقش کنار رفتم. هر دو این مواضع داوطلبانه و بدون حقوق هستند. با هم ، آنها حدود 25٪ از وقت من را می گیرند.

HostAdvice: پس شما برای امرار معاش چه می کنید?

امروز مشاغل من روی مشاوره متمرکز است – به طور عمده آموزش و کمک به تیم های توسعه وب برای بهینه سازی سایتهای آنها. این بدان معنی است که بیشتر کارهای من شامل درگیری های کوتاه مدت است. در حالی که من از این موضوع لذت می برم ، این یک مدل کسب و کار بسیار چالش برانگیز است – به خصوص برای یک پزشک تنها – از آنجا که همیشه باید به دنبال جسارت بعدی خود باشید.

HostAdvice: بنیاد jQuery امروز چه تعداد عضو دارد؟ آیا آنها افراد یا شرکت ها هستند؟ مزایای عضویت چیست؟?

ما دیگر عضویت های فردی نداریم – فقط عضویت های سازمانی. ما در گذشته فهمیدیم که در مورد عضویت های فردی فقط کارهای بسیار بیشتری وجود دارد. ما بعضی اوقات کمکهای مالی از افراد دریافت می کنیم ، اما حمایت و بودجه ما عمدتا از شرکتها است.

مزایایی که ما به شرکتهای عضو ارائه می دهیم شامل منابع ، زیرساخت ها و خدمات می باشد. به عنوان مثال ، ما اغلب می توانیم ارائه دهندگان خدمات متنوعی را ترتیب دهیم تا اعضای خود محدودیت های رایگان بیشتری برای خدمات خود ارائه دهند. همانطور که قبلاً اشاره کردم ، ما گاهی اوقات برای اهداف خاص پشتیبانی نقدی ارائه می دهیم. امروز ما حدود دوجین عضو شرکت داریم.

ما همچنین سالانه چندین رویداد برگزار کرده ایم ، از 20 تا 700 شرکت کننده.

ما همه این کارها را فقط با یک کارمند پرداخت شده انجام می دهیم – مدیر اجرایی ما کریس بورچرز – و چند پیمانکار که سرورها و عملکردهای توسعه دهنده ما را حفظ می کنند.

HostAdvice: بنیاد jQuery امروز چه تعداد عضو دارد؟ آیا آنها افراد یا شرکت ها هستند؟ مزایای عضویت چیست؟

HostAdvice: به وضوح یک رابطه بسیار تنگ و درهم آمیخته بین دو سایت jQuery.org و jQuery.com وجود دارد. آنچه قرار است نقش ها یا موقعیت یابی آن دو سایت باشد?

jQuery.org برای پایه و اساس است و jQuery.com برای پروژه jQuery است. ما به طور کلی برای هر پروژه یک سایت جداگانه داریم ، هرچند که این موارد به شدت لازم نیست.

HostAdvice: چگونه تصمیم می گیرید از کدام پروژه ها – بخصوص پروژه های غیر جی کوئری – پشتیبانی کنید?

ما به پروژه هایی علاقه مندیم که ارزش قابل توجهی به جامعه توسعه دهندگان JavaScript ارائه می دهند. تاکنون ، تمام پروژه های ما کتابخانه ها و پروژه های زیربنایی بوده اند ، اما ممکن است در آینده تغییر کند.

مجوز محصول نهایی نیز برای ما بسیار مهم است. ما به مجوز بسیار باز مانند BSD یا مجوز منبع باز MIT برخلاف مجوز GPL که در آن مجوزها ملزم به کمک به هرگونه تغییر در پروژه هستند ، نیاز داریم..

HostAdvice: فکر می کنید جالب ترین یا خلاقانه ترین پروژه ای است که بنیاد جی کوئری در حال حاضر از آن پشتیبانی می کند?

بنابراین…شما’دوباره از من می پرسم تا به تو بگویم کدام یک از فرزندانم را بیشتر دوست دارم؟ [می خندد] این بستگی به کارهایی دارد که می خواهیم در هر زمان معین انجام دهیم. برخی از پروژه ها هنوز در مرحله توسعه هستند و برخی از آنها در حال حاضر به اتمام رسیده اند.

HostAdvice: به نظر شما جالب ترین یا ابتکاری ترین پروژه ای که بنیاد جی کوئری در حال حاضر از آن حمایت می کند چیست؟

HostAdvice: سایت شما اعلام می کند “به جنبش وب باز ما بپیوندید” – این چیست؟?

ما می خواهیم ببینیم که همه نرم افزارها به جای اینکه برنامه نویسان اختصاصی و متصل به یک شرکت واحد باشند ، از منبع آزاد و آزاد در دسترس هستند.

HostAdvice: چگونه خود را مشابه و متفاوت از سایر حرکات منبع باز می دانید?

ما روی دنیای JavaScript ، بیشتر کتابخانه ها و چارچوب ها تمرکز می کنیم. سازمان های دیگر ، مانند بنیاد Node.js یا بنیاد لینوکس ، روی دیگر سیستم عامل ها و اهداف تمرکز دارند.

HostAdvice: حدس می زنم که افراد زیادی در این پروژه های مختلف شرکت دارند. درباره چه تعداد همکار فعال امروز دارید?

در 30 روز گذشته ، ما ده ها توسعه دهنده در همه پروژه های ما مشارکت داشته ایم. بیش از 5000 نفر در طول عمر خود در پروژه های بنیاد جی کوئری شرکت کرده اند.

HostAdvice: چالش برانگیزترین مرورگر برای پشتیبانی چیست؟ چرا?

jQuery یک رابط برنامه نویسی مشترک را برای همه مرورگرها فراهم می کند ، بنابراین ما تفاوت های ظریف مرورگرها را به خوبی می دانیم. هر مرورگر دارای جستجوی خاص خود است ، اما پشتیبانی از مرورگرهای قدیمی مسلماً چالش برانگیز است. همین مورد اغلب در مورد تلفنهای همراه کم مصرف که مرورگرهای ضعیف دارند نیز صدق می کند.

HostAdvice: چالش برانگیزترین مرورگر برای پشتیبانی چیست؟ چرا؟

HostAdvice: توسعه وب و برنامه نویسی وب را چگونه می بینید؟ بطور کلی در طی 1 ، 2 ، 5 سال آینده در حال تحول است?

این’پیش بینی واقعاً خیلی سخت است. حرفه توسعه وب هنوز در وضعیت جدی قرار دارد و توسعه دهندگان دائما در تلاشند تا بفهمند چه فناوری و زیرساختهایی را برای اتخاذ در اختیار دارند. بله ، بسیاری از توسعه دهندگان تصمیم گرفته اند و تعهداتی را انجام داده اند ، اما ما هنوز کاملاً در آنجا نیستیم.

نظر شخصی من این است که ما هنوز خیلی دور هستیم ، خیلی دور از یک جهت واحد.

این’چرا ما در بنیاد جی کوئری از پروژه هایی حمایت می کنیم که جامعه به وضوح تصمیم گرفته است مهم هستند. ما’دوباره سعی نمی کنید کسی را به هر فناوری یا ابزاری خاص سوق دهید یا آن را قفل کنید. این واقعیت که جاوا اسکریپت متعلق به یک شرکت واحد نیست باعث می شود که این موارد بسیار بیشتر شود “بی نظم.”

HostAdvice: درمورد جی کوئری به طور خاص در 1 ، 2 ، 5 سال آینده چیست?

کتابخانه jQuery در سال های آینده به پیشرفت خود ادامه خواهد داد ، اما تغییرات تحولاتی خواهند بود نه انقلابی. در این مرحله ، توسعه دهندگان بیش از حد زیادی از کتابخانه استفاده می کنند. ما میتوانیم’این موارد را کاملاً متفاوت جلوه دهید ، زیرا با این کار به معنای واقعی کلمه می توانید میلیون ها وب سایت را بشکنید.

بنابراین ، تغییر در jQuery کند و عمدی خواهد بود. اگر کسی بخواهد تغییرات انقلابی ایجاد کند ، می تواند با افزودن افزونه به کد منبع ما این کار را انجام دهد. این یکی از دلایلی است که ما اطمینان دادیم که این کتابخانه دارای یک مدل توسعه پذیری قوی و آسان است. ما می خواهیم توسعه دهندگان بتوانند نیازهای خاص خود را پشتیبانی کنند ، بدون اضافه کردن سربار داخلی برای همه.

HostAdvice: روزانه چند ساعت کار می کنید؟ دوست دارید وقتی دوست دارید انجام دهید’دوباره کار نمی کنی?

HostAdvice: روزانه چند ساعت کار می کنید؟ دوست دارید وقتی کار نمی کنید چه کاری انجام دهید؟

من معمولاً بیشتر ساعتهای بیدار شدن در رایانه یا تلفن هستم. این حتی در شب هم صادق است ، اگرچه معمولاً همزمان در حال تماشای تلویزیون هستم.
من حدس می زنم که این فقط روشی است که امروز در آن قرار دارد’جهان.

من معمولاً روزانه حدود 8 ساعت به طور رسمی کار می کنم و بعد 4 ساعت دیگر “پرسه زدن” اینترنت – مقالات خواندن و پاسخ به سوالات.

وقتی کار نمی کنم ، دوست دارم با همسرم قدم بردارم ، کارهای نجاری را انجام دهم و دوچرخه برقی ام را سوار کنم.

HostAdvice: اگر از شما خواسته شده بود که آدرس فارغ التحصیلی را به کلاس سال 2016 بدهید ، پیام شما برای آنها چه خواهد بود?

دانش آموختگان امروز نسبت به افراد مسن راحت تر و با فناوری آشنا هستند. من همچنان بر آنها تأکید می کنم که باید با فناوری آشنا شوند ، زیرا این بخشی از کارهایی است که در زندگی انجام می دهند.

سپس دوباره ، آنها احتمالاً می دانند که این بهتر از من است…

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me