Apache NetBeans 10.0 منتشر شده: مقایسه یکپارچه سازی محیط توسعه (IDE)

تکه تکه کردن در IDE Market: جاوا ، PHP ، پایتون ، C / C ++ ، Groovy ، HTML 5, & ویژوال بیسیک


بنیاد Apache نسخه NetBeans نسخه 10.0 را در دسامبر سال 2018 منتشر کرد ، یک محیط کامل توسعه یکپارچه (IDE) برای جاوا ، PHP ، HTML 5 ، CSS ، JavaScript, & برنامه نویسی گرووی پروژه NetBeans در Sun Microsystems به عنوان ویرایشگر کد آغاز شد & محیط برنامه نویسی برای جاوا. اوراکل این پروژه را به عنوان بخشی از ادغام خورشید به دست آورد و متعاقباً آن را برای جوجه کشی یا توسعه بیشتر در بنیادهای جامعه منبع باز به بنیاد Apache اهدا کرد. NetBeans 10 از PHP 7.3 پشتیبانی می کند & نصب پایگاه داده MySQL در دسک تاپ های ویندوز برای برنامه نویسی برنامه وب / موبایل در محیط های ماسهبازی. توسعه دهندگان وب که با اسکریپت های PHP کار می کنند برای ایجاد قالب ها و ماژول های سفارشی جدید برای سیستم عامل های CMS یا فروشگاه های تجارت الکترونیک ، از عملکرد NetBeans قدردانی می کنند. NetBeans 10 IDE دارای طراحی شی گرا و دارای بازار گسترده ای از افزونه های شخص ثالث است که این فریم ورک را گسترش می دهد ، اگرچه هم اکنون همه با نسخه 10 سازگار نیستند. در بخش IDE ، NetBeans با Eclipse ، JetBrains PHP Storm (IntelliJ Idea) رقابت می کند. ) ، Zend Studio, & راه حل های دیگر برای توسعه برنامه PHP ، در حالی که ویژوال استودیو ، PyCharm, & متن عالی است با Python ، C / C ++ ، Visual Basic محبوب تر است, & برنامه نویسان ASP.Net.

10 محیط توسعه یکپارچه برتر (IDE) برای سال 2018: PHP ، پایتون, & ASP.Net

جنبه اصلی محیط های توسعه یکپارچه این است که این نرم افزار شامل کتابخانه های بسته زبان برنامه نویسی است & فایل های مورد نیاز برای اجرای / کامپایل اسکریپت ها در ایستگاه کاری دسک تاپ. بسته بندی شده با NetBeans 10 همه بسته های لازم برای جاوا ، PHP ، HTML 5 ، JavaScript ، CSS هستند, & پشتیبانی Groovy. افزونه دیگری برای برنامه نویسی C / C ++ وجود دارد اما NetBeans به هیچ وجه با اکوسیستم نرم افزاری گزینه های موجود برای Microsoft Visual Studio رقابت نمی کند. نصب ویژوال استودیو بیش از 50 گیگابایت برای تمام مؤلفه ها فقط در نسخه انجمن اجرا می شود. Apache NetBeans 10 کمتر از 1٪ اندازه Visual Studio است. برای IDP های PHP ، NetBeans با قابلیت های گسترده موجود در مجموعه ویژگی های JetBrains PHPStorm / IntelliJ Idea (یعنی هیچ پیشنهادی خودکار برای کد PHP گسترده برای PHP) رقابت نمی کند اما هزینه آن رایگان است. Zend Studio همچنین یک برنامه نرم افزاری پولی است که نیاز به هزینه W / مجوز اشتراکی دارد ، بنابراین بسیاری از برنامه نویسان PHP ممکن است هزینه رایگان NetBeans 10 را یک مزیت اساسی نسبت به راه حل های دیگر بدانند. Docker Desktop یکی دیگر از گزینه های مهم برای IDE ها با استفاده از VM است & ظروف.

محیط های توسعه یکپارچه PHP (IDE):

  • Apache NetBeans 10
  • گرفتگی IDE
  • ایده JetBrains PHPStorm / IntelliJ
  • استودیو Zend

محیط های توسعه یکپارچه پایتون (IDE):

  • گرفتگی + PyDev
  • JetBrains PyCharm

C / C++ & محیط های توسعه یکپارچه ASP.Net (IDE):

  • ویژوال استودیو
  • استودیوی سازنده اوراکل

همه زبانهای برنامه نویسی – ویرایشگر متن:

  • متن عالی

توسعه برنامه تلفن همراه Android:

  • استودیو اندروید

این 10 IDE به عنوان محبوب ترین برای توسعه برنامه وب / موبایل در سال 2019 شناخته شده اند. راه حل ها شامل برنامه نویسی برتر مایکروسافت است & نرم افزار توسعه نرم افزار Visual Studio 2017. Oracle با این برنامه در ابزارهای C / C ++ رقابت می کند ، در حالی که Android Studio Google برای برنامه های موبایل ضروری است. به طور کلی ، برنامه نویسان PHP در پشتیبانی از Eclipse و PHPStorm تقسیم می شوند ، و Zend Studio یک استاندارد صنعت در حال کاهش است. Apache NetBeans 10 در حال حاضر خارج از توسعه نرم افزار جاوا یک راه حل محبوب IDE نیست ، اما رهبران بازار را برای ویراستاران PHP / HTML5 از مبنای منبع باز بنیاد Apache شروع می کند..

Apache NetBeans 10 (موضوع امروز نروژ): "Apache NetBeans (جوجه کشی) 10.0 دومین نسخه بزرگ از Apache NetBeans IDE است. این نسخه در افزودن پشتیبانی از JDK 11 ، JUnit 5 ، PHP ، JavaScript و Groovy و همچنین در حل بسیاری از موضوعات متمرکز شده است … JUnit 5.3.1 به عنوان یک کتابخانه جدید به NetBeans اضافه شده است ، بنابراین می توانید به سرعت آن را اضافه کنید پروژه های جاوا." درباره Apache NetBeans 10 بیشتر بیاموزید.

JetBrains PHPStorm: "PhpStorm برای همکاری با Symfony، Drupal، WordPress، Zend Framework، Laravel، Magento، Joomla !، CakePHP ، Yii و سایر چارچوب ها مناسب است. ویرایشگر در واقع کد شما را “می گیرد” و ساختار آن را عمیقاً درک می کند ، و از کلیه ویژگی های زبان PHP برای پروژه های مدرن و میراث پشتیبانی می کند. این نرم افزار بهترین تکمیل کد ، refactorings ، جلوگیری از خطا در پرواز و موارد دیگر را ارائه می دهد." درباره PHPStorm اطلاعات بیشتری کسب کنید.

Zend Studio 13: "با 3 برابر عملکرد سریعتر ، Zend Studio به شما امکان می دهد سریعتر کد کنید ، آسانتر اشکال زدایی کنید و از سود کلان عملکرد در PHP 7. استفاده کنید. این PHP IDE نسل بعدی است که ضمن ایجاد برنامه نویسان ، با ایجاد برنامه های PHP با کیفیت بالا طراحی شده است.’ بهره وری. این دستگاه بطور خودکار مطابق تنظیمات DPI سیستم عامل زیرین مقیاس می گیرد و از نمایشگرهای HiDPi پشتیبانی می کند." درباره استودیو Zend بیشتر بدانید.

Microsoft Visual Studio: "C # و ویژوال بیسیک زبانهای برنامه نویسی هستند که برای ایجاد برنامه های متنوعی طراحی شده اند که روی چهارچوب .NET قرار دارند. این زبانها قدرتمند ، بی خطر از نوع و شی گرا هستند. آنها بر روی بستر کامپایلر .NET کامپایلر ساخته شده اند “روزلین” که API های تجزیه و تحلیل کد غنی و آن را ارائه می دهد’همه منبع باز در GitHub." درباره Visual Studio بیشتر بیاموزید.

استودیو اندروید & SDK: "Android Studio IDE رسمی آندروید است. این برنامه برای Android ساخته شده است تا توسعه شما را تسریع کند و به شما در ساخت برنامه های با بالاترین کیفیت برای هر دستگاه Android کمک کند … بر اساس Intellij IDEA ، Android Studio سریعترین چرخش ممکن را در کدگذاری و گردش کار شما فراهم می کند.." درباره استودیوی Android اطلاعات بیشتری کسب کنید.

متن عالی: "Sublime Text از اجزای سفارشی ساخته شده است و باعث پاسخگویی بی بدیل می شود. Sublime Text از یک ابزار قدرتمند و مبتنی بر کراس پلت فرم UI ، گرفته تا یک موتور برجسته نحو که از آن استفاده نمی کند ، نوار عملکرد را تعیین می کند. Sublime Text برای مک ، ویندوز و لینوکس در دسترس است. یک مجوز تمام نیاز شما برای استفاده از Sublime Text در هر رایانه ای است که شما در اختیار دارید ، مهم نیست که سیستم عامل مورد استفاده شماست. Sublime Text از یک ابزار UI سفارشی استفاده می کند که برای سرعت و زیبایی بهینه شده و در عین حال از قابلیت های بومی در هر سیستم عامل بهره می برد." اطلاعات بیشتر در مورد متن عالی.

محیطهای توسعه یکپارچه (IDE): منابع برنامه نویسی حرفه ای & ابزارها

هر برنامه نویس IDE مورد علاقه شخصی خود را دارد & ویرایشگر کد بسیاری از تیم ها منحصراً مبتنی بر یک پلتفرم نرم افزاری خاص هستند ، جایی که Visual Studio و Android Studio دارای تریلیون دلار درآمدهای تجاری سالانه در سطح جهانی بر روی نرم افزارهایی هستند که توسط این ابزارها تهیه شده اند. JetBrains PHPStorm & خدمات IntelliJ Idea پیشرو در صنعت است ، از Zend Studio پیشی گرفته و حتی توسط Google نیز برای استفاده تصویب شده است. در مواردی که برنامه نویسان مستقل یا سازمان های تجاری نمی خواهند هزینه صدور مجوز برای نرم افزار اختصاصی را بپردازند ، نسخه جدید Apache NetBeans 10 با کیفیتی در سطح سازمانی است و دارای ویژگی هایی برای مطابقت با رهبران صنعت است. متأسفانه ، یافتن IDE برای پشتیبانی از همه زبانها به شکلی یکپارچه ، در جایی که پایتون متأسفانه ، هنوز دشوار است & ابزارهای C / C ++ به ندرت با گزینه های ترجیحی برنامه نویس PHP مخلوط می شوند.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me