چگونه می توان با استفاده از cPanel یک منوی ناوبری جدید به موضوع وردپرس خود اضافه کرد

تقریباً هر موضوع وردپرس دارای منوی پیش فرض ناوبری است. برخی از مضامین حتی برای فهرست بندی بهتر دارای منوهای مختلف هستند. بعضی اوقات ، کاربران مایل هستند یک منوی ناوبری جدید را به وب سایت موجود خود اضافه کنند.


همانطور که همه ما می دانیم ، وردپرس یک سیستم عامل منبع باز است و هرکسی می تواند کد خود را ویرایش کند تا یک ویژگی اضافی را اضافه کند. آیا می خواهید یک منوی ناوبری جدید به موضوع وردپرس خود اضافه کنید?

اگر چنین است ، این آموزش مرحله به مرحله برای شما مناسب است. قبل از شروع ، درک این نکته ضروری است که ویرایش یک وب سایت موجود در وردپرس می تواند خطرناک باشد. شما باید با استفاده از cPanel یا افزونه ای مانند UpdraftPlus ، از وب سایت وردپرس و بانک اطلاعاتی آن نسخه پشتیبان تهیه کنید.

موضوع آن طراحی وب سایت وردپرس را کنترل می کند. بنابراین ، شما باید یک فایل خاص از موضوع سایت خود را ویرایش کنید. روش های مختلفی برای این کار وجود دارد.

می توانید یک موضوع کودک ایجاد کنید و آن را ویرایش کنید ، اما اگر می خواهید وب سایت زنده را تغییر دهید ، می توانید موضوع وردپرس را در رایانه خود بارگیری کنید و از XAMPP برای انجام توسعه استفاده کنید.

در این آموزش قصد دارم شما را با روندی آسان دنبال کنم که در آن یاد می گیرید با استفاده از cPanel یک فهرست جدید ناوبری اضافه کنید..

چگونه و کدام پرونده را ویرایش کنید?

من یک پرونده تم خاص را ذکر کرده ام که باید ویرایش کنید ، اما کدام یک؟ همانطور که ممکن است بدانید, توابع.php یکی از فایلهای ضروری برای وب سایت وردپرس است. برای ثبت یک منوی جدید ، باید یک عملکرد با داشتن منوی ناوبری WordPress Codex اضافه کنید.

برای انجام این کار ، شما باید بدانید که چنین فایلی را چگونه پیدا کنید.

بگذارید از طریق شما قدم بزنم:

مرحله 1

وارد حساب میزبانی وب خود شوید و آن را باز کنید مدیر پرونده زیرا در اینجا تمام داده های وب سایت شما در دسترس است.

گام 2

از نوار کناری سمت چپ ، باز کنید public_html.

توجه داشته باشید: اگر در حال ویرایش یک زیر دامنه هستید یا نصب وردپرس برای سایت شما در یک پوشه دیگر است ، باید آن را باز کنید. در غیر این صورت ، می توانید تمام پوشه ها و پرونده های دامنه root خود را در آن مشاهده کنید public_html.

مرحله 3

پیدا کن wp-content پوشه را بزنید و کلیک کنید تا باز شود. تمام محتوای یک وب سایت وردپرس در این پوشه ساکن است.

مرحله 4

اکنون ، می توانید افزونه ها ، مضامین ، آپلودها و غیره را مشاهده کنید همانطور که قبلاً نیز اشاره کردم ، باید یک موضوع را ویرایش کنید. بنابراین ، باز کنید "مضامین" پوشه.

مرحله 5

می توانید تمام تم های فعال و غیرفعال وردپرس خود را مشاهده کنید. پوشه موضوع فعلی خود را باز کنید. به عنوان مثال ، من در حال باز شدن هستم "بیست و هجده".

مرحله 6

اگر به پایین بروید ، می توانید به راحتی آنرا پیدا کنید توابع.php فایل – کلیک راست انتخاب کنید ویرایش کنید.

مرحله 7

ظاهر می شود ، فقط انتخاب کنید ویرایش کنید و می توانید یک برگه جدید را برای ویرایش کد توابع.php مشاهده کنید. در اینجا باید یک عملکرد جدید اضافه کنید.

تابع new_nav_menu ()
Register_nav_menu (“من-جدید-منو” ، __ (“منوی اولیه”))؛
}
add_action (‘init’، ‘new_nav_menu’)؛

صرفه جویی پرونده را باز کرده و پانل سرپرست خود را باز کنید. قابل اعتماد و متخصص ظاهر>>منوها, و می توانید ببینید "منوی اولیه". یعنی شما آن را با موفقیت ثبت کرده اید.

نحوه نمایش منوی پیمایش?

برای نمایش ، باید کد دیگری را به پرونده ای که می خواهید منو را نمایش دهید اضافه کنید.

به عنوان مثال ، اگر می خواهید یک منوی ناوبری جدید را در قسمت سرصفحه زیر منوی موجود اضافه کنید ، باید کد را در آن پرونده قرار دهید.

همچنین بسیاری از افراد دوست دارند منوهای چندگانه را به صورت پاورقی اضافه کنند.

بسته به انتخاب شما پرونده را باز کنید. برای قسمت سربرگ باز کنید header.php, برای بالا و پایین صفحه ، باز کنید footer.php و مکانی را که می خواهید منوی ناوبری جدید خود را نشان دهید پیدا کنید.

بگذارید کد را به شما نشان دهم.

<?پی اچ پی
wp_nav_menu (آرایه (
‘theme_location’ => “من-جدید-منو”
‘konten_class’ => “کلاس جدید-منو”))
?>

از گوشه بالا سمت راست ، پرونده را ذخیره کنید و می توانید منوی جدید خود را مشاهده کنید.

ممکن است آنطور که می خواهید ظاهر نشود ، زیرا شما باید آن را طراحی کنید تا ظاهر بهتری پیدا کند. می توانید از کلاس ظرف به عنوان استفاده کنید "کلاس جدید-منو" برای انجام این کار.

بگذارید مثالی از CSS را به شما نشان دهم.

div.new-menu-class ul
لیست از نوع سبک: هیچ کدام؛
لیست سبک: هیچ کدام؛
}
div.new-menu-class li
padding: 20px 25px؛
نمایش: درون خطی؛
}

شما می توانید CSS را مطابق با نیاز خود تنظیم کنید.

نحوه اضافه کردن چندین منوی ناوبری با هم?

برخی از شما ممکن است برای اضافه کردن چندین منو با استفاده از همان عملکرد یک سؤال داشته باشید. می توانید از همان عملکردی که قبلاً استفاده کرده اید برای اضافه کردن یک منوی ناوبری استفاده کنید.

فرض کنید می خواهید دو منوی ناوبری اضافه کنید. کد به شرح زیر است:

تابع new_nav_menu ()
Register_nav_menus (
آرایه(
‘my-new-menu’ => __ (“منوی اولیه”),
‘Another-new-menu’ => __ (“منوی ثانویه”)
)

}
add_action (‘init’، ‘new_nav_menu’)؛

همانطور که مشاهده می کنید ، در این کد ، من از آرایه ای استفاده کردم که در داخل آن می توانید اسامی دو منو را مشاهده کنید. اگر پرونده را ذخیره کنید و به آن بروید ظاهر>>منوها, می توانید دو منوی ناوبری جدید را ببینید.

به طور مشابه ، برای نمایش ، می توانید دقیقاً مانند کد منوی منو ، از کد خاصی استفاده کنید. در کد منوی دوم ، باید “theme_location‘ گزینه. بگذارید چگونه به شما نشان دهم:

<?پی اچ پی
wp_nav_menu (آرایه (
‘theme_location’ => “فهرست جدید-جدید”,
‘konten_class’ => ‘کلاس دوم-جدید-منو’))؛
?>

همانطور که مشاهده می کنید ، من کلاس ظرف را نیز تغییر دادم تا از منوی دوم برای CSS متفاوت استفاده کنم. انتخاب باشماست. می توانید از هر کلاس مورد نظر خود استفاده کنید. همه چیز در مورد راحتی است.

توجه داشته باشید: فراموش نکنید که برای ثبت یک منو به ფუნქციების.php و نمایش یک منو باید یک کد اضافه کنید ، باید پرونده را به تنهایی انتخاب کنید.

برای طراحی منوها می توانید از کلاس CSS استفاده کنید.

آیا افزودن منوی جدید پیمایش آسان نیست؟?

اگر تازه وارد هستید ، توصیه می کنیم چنین آزمایش هایی را روی سرور محلی خود انجام دهید. برای این کار می توانید از XAMPP ، WAMP یا MAMP استفاده کنید.

ویرایش هر پرونده کدگذاری یک وب سایت زنده خطرناک است. یک اشتباه کوچک می تواند طراحی کل سایت شما را خراب کند. بنابراین ، توصیه می شود که حالت نگهداری را نیز فعال کنید تا در صورت پیش رفتن اشتباه ، خوانندگان شما چیزی نبینند.

من مطمئن هستم که قدم به قدم به راحتی دنبال می شود و شما می توانید در هیچ زمان یک منوی ناوبری جدید به موضوع وردپرس خود اضافه نکنید. توجه به کلاس ظروف بسیار مهم است زیرا برای طراحی منوها به چنین کلاس نیاز دارید.

کمی مهارت CSS لازم است. من مثالی را ذکر کردم که به شما کمک می کند ، اما برای همه صدق نمی کند. میخواستم ایده ای بهتون بدم.

هر توسعه دهنده دارای یک سبک برنامه نویسی متفاوت است. ممکن است از یک کلاس متفاوت یا حتی یک مکان با موضوع جدید استفاده کنید.

اگر هنوز با هر مشکلی روبرو هستید ، همیشه می توانید با ما تماس بگیرید

مقالات مرتبط با نحوه

 • نحوه اضافه کردن پست های خاص به منوی ناوبری در وردپرس
  حد واسط
 • نحوه افزودن نمادهای تصویری به موارد منو پیمایش وردپرس با استفاده از cPanel
  حد واسط
 • چگونه به درستی یک فایل CSS را با استفاده از cPanel به یک موضوع وردپرس اضافه کنیم
  کارشناس
 • چگونه به درستی یک فایل جاوا اسکریپت را با استفاده از cPanel به تم وردپرس اضافه کنیم
  کارشناس
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me