CQRS Trending در توسعه پروژه بنیاد نرم افزار Apache

جرقه آپاچی ، کافکا, & Flink Showcase Innovation with Hadoop for "اطلاعات بزرگ" برنامه های کاربردی

بنیاد نرم افزار Apache یکی از قدیمی ترین و مورد احترام سازمان های نرم افزار منبع باز است که به واسطه پذیرش صنعت گسترده سرویس دهنده های وب Apache HTTP در طی 20 سال گذشته هدایت می شود. بنیاد نرم افزار Apache توسط برنامه نویسان پلتفرم اصلی وب سرور در سال 1999 با مأموریت گسترده تری برای حمایت از توسعه پروژه های نرم افزاری منبع آزاد و اجتماعات آنها برای ایجاد نسل بعدی استانداردهای وب تأسیس شد. مجوز آپاچی شبیه GNU GPL ، MIT است, & مجوزهای نرم افزار BSD برای انتشار كد منبع باز كه می تواند توسط سایر برنامه نویسان یا شركتها بدون محدودیت غیر از ادامه باز بودن مورد استفاده ، كپی ، اصلاح ، كلون و فروش مجدد قرار گیرد. & انتساب در حال حاضر بیش از 300 پروژه در اکوسیستم بنیاد نرم افزار Apache در حال توسعه است که شامل یک تیم آزمایشگاه ، انکوباتور ، اتاق زیر شیروانی و زیرساخت ها است. برخی از پروژه های فعلی ASF که در سال 2017 میلادی به سمت تصویب صنعت گسترده تر گرایش پیدا می کند ، Apache Spark ، کافکا هستند, & چشمک بزنید ، هر یک از جنبه های اجرای CQRS به روش های جدید برای بهینه سازی جریان داده های واکنشی در معماری سکوی ابری برای پشتیبانی از نسل جدید برنامه های وب.


نوآوری Apache Spark ، Kafka ، & Flink Showcase با Hadoop for

روند توسعه نرم افزار در اکوسیستم بنیاد نرم افزار Apache

تصویب گسترده صنعت چارچوب Apache HTTP Server در میزبانی وب ، که قابل اجرا در هر دو لینوکس است & سیستم عامل های ویندوز به طور مساوی ، شامل نصب آپاچی بر روی میلیون ها سرور وب است که در آن برنامه گسترده ای از کد منبع در بین برنامه نویسان خبره در دانشگاه ، دانشگاه وجود دارد, & سازمان های تجاری سازمانی بر امنیت داده ها و بهینه سازی عملکرد سخت افزار متمرکز شده اند. یک وبلاگ اخیر از IBM در مورد بحث "منبع آزاد چیست؟" تأکید اصلی بر مشارکت مستمر این شرکت در پروژه ها در اکوسیستم آپاچی مانند آپاچی اطلس ، HBase ، Ambari ، Spark ، Kafka ، Knox بود., & برای تجزیه و تحلیل داده های ابری چشمک بزنید.

از بین 300 پروژه در حال توسعه توسط ASF ، تنها 8/8٪ مربوط به سرور شبکه هستند و 8.6٪ دیگر در این پروژه دارند "اطلاعات بزرگ" برنامه های کاربردی. چارچوبها و بانکهای اطلاعاتی توسعه وب تقریباً 7٪ از کل پروژه های ASF را تشکیل می دهند. اگرچه در بیش از 80٪ از کل وب سایت ها استفاده می شود ، PHP یکی از زبان های مهم برنامه نویسی است که در اکثر کدی که تحت مجوز Apache منتشر شده است یافت می شود. بیش از 60٪ کد جاوا است ، C ، پایتون ، C ++ ، JavaScript ، Scala ، C #, & پرل همچنین استانداردهای محبوب. برای ردیابی پروژه های مختلف FOSS منتشر شده تحت مجوز Apache ، شاخص باتری جالب است و Datamation تحقیقاتی را برای ساخت "لیست نهایی" از بیش از 1250 پروژه FOSS تحت توسعه فعلی فعال در طیف گسترده ای از بخش ها (از جمله Apache ، GPL ، MIT ، BSD, & سایر مجوزهای نرم افزاری).

برخی از پروژه های گرایش یافته شده تحت بنیاد نرم افزار Apache در حال حاضر عبارتند از:

 • سرور HTTP Apache – محبوب ترین نرم افزار پلتفرم وب سرور در جهان
 • آپاچی تامکت – یک بستر وب سرور برای Java Servlet & برنامه های WebSocket
 • آپاچی هادوپ – مقیاس پذیری ، محاسباتی توزیع شده با استفاده از MapReduce
 • آپاچی کاساندرا – پایگاه داده مقیاس پذیر و خوشه ای برای استفاده با Hadoop
 • جرقه آپاچی – یک موتور محاسباتی برای Hadoop با یادگیری ماشین فراهم می کند & نمودارها
 • آپاچی کافکا – یک بستر پخش جریان توزیع شده برای خطوط لوله داده با مقیاس افقی
 • Apache HBase – یک پایگاه داده جدید برای Hadoop برای مقیاس تا میلیارد میزها بهینه شده است
 • Apache Flink – چارچوب جریان داده برای پردازش دسته ای در خوشه های گره 1000+
 • اطلس آپاچی – حاکمیت داده ها و متا چهارچوب طبقه بندی طبقه بندی معنایی برای Hadoop
 • آپاچی ناکس – استراحت API & دروازه برنامه وب برای سرورهای Hadoop
 • آپاچی امباری – ارائه ، نظارت, & خوشه های Hadoop را با ابزار Ambari مدیریت کنید
 • Lucene / Solr – شامل هسته جستجوی جاوا با XML / HTTP است & API های JSON / Python / Ruby
 • CouchDB – پروتکل پایگاه داده منحصر به فرد برای تکرار & همگام سازی بین خوشه ها در مقیاس
 • آپاچی مزوس – یک چارچوب مدیریت ارکستراسیون ابر برای مقیاس گذاری VM الاستیک
 • CloudStack – یک سیستم مدیریت مرکز داده ابری از شرکت به آپاچی اهدا شده است
 • SpamAssassin – فیلتر ضد اسپم پیشرفته برای ایمیل با قابلیت های یادگیری ماشین
 • براندازی / Maven – کنترل نسخه استاندارد صنعت & نرم افزار مدیریت پروژه
 • دفتر کار جمعی همکاران – مجموعه نرم افزارهای پردازش کلمه ، صفحه گسترده و انتشار دسک تاپ
 • آپاچی کوردووا – کیت ابزار توسعه برنامه تلفن همراه متقابل پلت فرم
 • موج – پلتفرم بدنام Google Wave ، به توسعه دهندگان به گواهینامه Apache اهدا کرد

یکی از جالب ترین جنبه های اکوسیستم بنیاد نرم افزار Apache این است که به رشته های IT امکان می دهد تا روی نرم افزارهای زیرساختی که استانداردهای متقابل پلتفرم را در بازار میزبان وب ایجاد می کنند ، همکاری کنند. پروژه های جدید در حال پیشرفت از بخش های انکوباتور آپاچی و آزمایشگاه ها از کارهای جمعی تیم های برنامه نویسی بین المللی توزیع شده است ، در حالی که استانداردهای شرکت میراث مانند جاوا و موج تحت مجوز آپاچی به سمت اتاق زیر شیروانی حفظ می شوند. پلتفرم Hadoop تعدادی از پروژه های جدید آپاچی را تحت یک چهارچوب قابل تعامل با هم ادغام می کند زیرا استانداردهای صنعت در محاسبات الاستیک برای سرورهای وب و پایگاه های داده های خوشه ای تکامل می یابد..

بنیاد نرم افزار Apache همچنین بر توسعه تعدادی از برنامه های ضروری برنامه نویسی مانند Subversion برای کنترل نسخه و Maven برای مدیریت پروژه نظارت می کند ، همچنین OpenOffice که یک مجموعه کامل پردازش کلمه ، صفحه گسترده و مجموعه نشریات دسک تاپ است که عملکرد Microsoft Office را تکرار می کند. مبانی FOSS. Apache Mesos و CloudStack عملکردهای مشابه OpenStack را ارائه می دهند که در آن هر پلتفرم ابزار مجازی سازی مختلفی را با هدف مدیریت شبکه ابری خصوصی ، ارکستراسیون ابر ترکیبی و مدیریت مرکز داده ارائه می دهد. SpamAssassin در اکثر نصب های cPanel اکنون ارائه شده است و به یادگیری ماشین اجازه می دهد تا برای بهبود فیلترهای ضد هرزنامه در ایمیل دریافتی اعمال شود. آپاچی سولر & Lucene به عنوان چارچوبهای جستجوی جایگزین برای دروپال محبوبیت یافته است. جرقه آپاچی ، کافکا, & flink همه در جامعه DevOps با پذیرش جدید در برنامه های سازمانی برای بهینه سازی تجارت الکترونیک در مقیاس بزرگ ، به شدت رواج دارد & وب سایت های شبکه های اجتماعی.

کلودرا – "جرقه آپاچی چیست؟?" (2015)

نرم افزار ابر منبع ابر – "مایک اولسون ، مدیر ارشد استراتژی و مؤسس بنیانگذار Cloudera ، مروری بر Apache Spark ، افزایش محبوبیت آن در جامعه منبع باز و چگونگی آغاز Spark برای جایگزینی MapReduce به عنوان موتور پردازش عمومی در Hadoop ارائه می دهد.." بیشتر بدانید.

روند توسعه نرم افزار در اکوسیستم بنیاد نرم افزار Apache

CQRS با کمک منابع – "با استفاده از مدل مبتنی بر CQRS و Event Sourcing ، از ابتدای استفاده موردی ، ادغام مورد توجه بوده است. طرف خوانده باید آنچه را که در قسمت نوشتن رخ می دهد یکپارچه و نمایان کند ، این یک نقطه ادغام است." درباره CQRS بیشتر بدانید.


CQRS: تفکیک مسئولیت فرماندهی پرس و جو

تفکیک مسئولیت فرماندهی پرس و جو (CQRS) به عنوان ابزاری برای بهینه سازی بانک اطلاعاتی عمل می کند که در عوض نیاز به یک سرور وب برای مشخص کردن اینکه آیا یک درخواست ورودی یک خواندن (دستور) یا نوشتن (پرس و جو) است ، مشخص می شود که این تمایزها به طور خاص از قبل بعنوان بخشی از برنامه انجام می شوند. کد پلت فرم پایگاه داده این امر منجر به پردازش کارآمدتر پایگاه داده در مقیاس برای برنامه های ‘داده های بزرگ’ و ذخیره بهتر حافظه برای وب سایت های بزرگ با بسیاری از کاربران همزمان می شود. CQRS همچنین فرصتهایی را برای جریان داده و پردازش رویداد در تجارت الکترونیکی فراهم می کند که برای ردیابی چند متغیر از جوامع بزرگ کاربران در زمان واقعی ، مانند Amazon.com ، eBay یا Uber ، پایگاه داده فشرده باشد. بهینه سازی پایگاه داده با استفاده از CQRS در مقیاس منجر به توسعه دسته جدیدی از برنامه های سرور وب ابری ساخته شده در اطراف آپاچی اسپارک ، کافکا می شود., & روی سکوی Hadoop بکشید.

 • جرقه آپاچی – شامل مدیران خوشه سرور وب برای هماهنگ سازی فرآیند CQRS است
 • آپاچی کافکا – یک مدیر رویداد برای جریان داده های CQRS با نمایش داده های تعاملی ارائه می دهد
 • Apache Flink – تجزیه و تحلیل داده ها را در جریان های کافکا برای مدیریت منابع معماری اعمال می کند

CQRS در وب سایت های بزرگ تجارت الکترونیک مورد استفاده قرار می گیرد تا در زمان واقعی به مشتری بازخورد داده شود که در آن فروش ، موجودی ، حمل و نقل ، تخفیف و ضد کلاهبرداری باید بر اساس پارامترهای محلی در مقیاس ، به صورت جداگانه در هر سفارش ارائه شود. CQRS همچنین با استفاده از الگوریتم های یادگیری ماشین ابزاری برای ردیابی و مرتبط کردن علاقه به جستجوی مشتری یا الگوهای مرور در تاریخ قبلی ذخیره شده را باز می کند. به این ترتیب آپاچی هادوپ ، کاساندرا ، کافکا ، جرقه, & چارچوب های Flink را می توان با هم در معماری پشته برای برنامه نویسی نسل جدید برنامه های نرم افزاری سازمانی نصب کرد.
روند توسعه نرم افزار در اکوسیستم بنیاد نرم افزار Apache

جرقه آپاچی – "به طور خاص ، برای اجرای یک خوشه ، SparkContext می تواند به چندین نوع مدیر خوشه وصل شود (یا SparkContext)’مدیر خوشه مستقل خود ، Mesos یا YARN) ، که منابع را در برنامه ها اختصاص می دهد." در مورد Apache Spark اطلاعات بیشتری کسب کنید.
روند توسعه نرم افزار در اکوسیستم بنیاد نرم افزار Apache
آپاچی کافکا – آپاچی کافکا سریع ، مقیاس پذیر و با دوام است, & سیستم اتوبوس پیام بسیار در دسترس برای سیاهههای مربوط به توزیع شده که منجر به بهتر ذخیره پایگاه داده می شود & پردازش پاسخ تکراری برای وب سایت های بزرگ چند کاربره با بسیاری از متغیرهای فردی که اغلب به روز می شوند. سرویس log log شامل همگام سازی پارتیشن بین چندین نسخه پایگاه داده همزمان همزمان با Timestamp است & مقادیر ویژگی برای بهبود پردازش & تجزیه و تحلیل داده های جریان در زمان واقعی در تجارت الکترونیک – سایپرز ، باشگاه دانش.

روند توسعه نرم افزار در اکوسیستم بنیاد نرم افزار Apache

Apache Flink – "Apache Flink یک چارچوب پردازش جریان منبع باز برای برنامه های توزیع شده ، با عملکرد بالا ، همیشه در دسترس و دقیق است." درباره Apache Flink اطلاعات بیشتری کسب کنید.

محوری: "کافکا واکنش پذیر" (2017)

جریانهای واکنشی – "آپاچی کافکا یک اتوبوس پیام رسان توزیع شده ، مقیاس پذیر و پرقدرت است. در طول چند سال گذشته ، کافکا به عنوان یک ساختمان اصلی برای برنامه های توزیع شده با فشرده سازی داده ظاهر شده است. به عنوان یک اتوبوس پیام با کارایی بالا ، کافکا امکان توسعه برنامه های توزیع شده را با استفاده از معماری میکروسرویس ها فراهم می کند." درباره Apache Kafka بیشتر بدانید.

Google Trends – پروژه های بنیاد نرم افزار Apache

این نمودارها شامل داده های خلاصه ای از Google Trends برای برآورد محبوبیت پروژه های مختلف در دست ساخت توسط بنیاد نرم افزار Apache است:

روند توسعه نرم افزار در اکوسیستم بنیاد نرم افزار Apache

چارچوب های پایگاه داده – "آپاچی هادوپ & Cassandra به طور قابل توجهی محبوب تر از Apache Tomcat است ، در حالی که تعداد کمی وجود دارد & کاهش علاقه در چارچوب CouchDB." پروژه های بانک اطلاعاتی آپاچی.

روند توسعه نرم افزار در اکوسیستم بنیاد نرم افزار Apache

برنامه های CQRS – "Apache Spark و Kafka هر دو نشان می دهند که علاقه اخیر در حدود 30٪ -30٪ از کل فعالیت جستجوی نرم افزار Apache HTTPS Server افزایش یافته است." جرقه آپاچی ، کافکا, & پروژه های Flink.

روند توسعه نرم افزار در اکوسیستم بنیاد نرم افزار Apache

"اطلاعات بزرگ" جستجوی بسترهای نرم افزاری – "Lucene یکی از پرطرفدارترین پروژه ها در بنیاد نرم افزار آپاچی است که در مقایسه با CloudStack حدود 3-4 برابر علاقه جستجو دارد." بسترهای نرم افزاری جستجو Apache.

روند توسعه نرم افزار در اکوسیستم بنیاد نرم افزار Apache

نرم افزار منبع آزاد (FOSS) – "OpenOffice ، براندازی, & Maven یکی از شناخته شده ترین پروژه های کلی در اکوسیستم Apache است." روندهای OpenOffice ، Subversion را با یکدیگر مقایسه کنید, & مون.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me